-
Üniversite Tercihi
-
Üniversiteler
-
Trakya Üniversitesi
-
Mobil Teknolojileri
Trakya Üniversitesi Mobil Teknolojileri Öğrenim Süresi 2 yıl olan ve 283,20054 TYT Puanı ile öğrenci kabul etmiştir. Mobil Teknolojileri Programı TYT Puan Türünde Son Üniversite Sınavında En Düşük 283,20054 TYT Puanı ve En Yüksek 319,64362 TYT Puanı ile Öğrenci kabul etmiştir.
| Bölüm Adı | : | Mobil Teknolojileri |
| ÖSYM Program Kodu | : | 109490349 |
| Üniversite Adı | : | Trakya Üniversitesi |
| Bulunduğu İl | : | Edirne |
| Fakülte / MYO | : | Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu |
| Üniversite Türü | : | Devlet Üniversitesi |
| Puan Türü | : | TYT |
| Öğrenim Süresi | : | 2 |
| En Küçük Puan (2025 Yılı) | : |
283,20054 |
| En Yüksek Puan (2025 Yılı) | : |
319,64362 |
| Başarı Sırası (2025 Yılı) | : |
1066274 |
| Genel Kontenjan (2025 Yılı) | : | 40 |
| Okul Birincisi Kontenjanı (2025 Yılı) | : | 1 |
| 34 Yaş Üstü Kadın Kontenjanı (2025 Yılı) | : | 1 |
| Yeni Kontenjan Sayıları 2026 Yılı İçin |
| Yeni Genel Kontenjan | : | 40 |
| Yeni Okul Birincisi Kontenjanı | : | 1 |
| 34 Yaş Üstü Kadın Kontenjanı | : | 2 |
Yıllara Göre Başarı Sırası ve Taban Puanları Ne Kadardır?
2026 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
283.20054
2026 Yılı Taban Puanı
-
1066274
2026 Yılı Başarı Sırası
-
2026 Yılı Kontenjanı
2025 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
283.20054
2025 Yılı Taban Puanı
-
1066274
2025 Yılı Başarı Sırası
-
2025 Yılı Kontenjanı
2024 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
284.71041
2024 Yılı Taban Puanı
-
1091373
2024 Yılı Başarı Sırası
-
2024 Yılı Kontenjanı
2023 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
279.62782
2023 Yılı Taban Puanı
-
1149791
2023 Yılı Başarı Sırası
-
2023 Yılı Kontenjanı
Diğer
Mobil Teknolojileri Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Trakya Üniversitesi Mobil Teknolojileri Başarı Sırası ve Taban Puanı Değişim Grafikleri
Trakya Üniversitesi Mobil Teknolojileri bölümü sıralamaları ve taban puanlarını yıllara göre değişim grafiklerini aşağıdan görebilirsiniz. Başarı sırasının düşüyor olması daha başarılı öğrencilerin bölümü tercih ettiklerini göstermektedir.
Trakya Üniversitesi Mobil Teknolojileri Kaç TYT ve AYT Neti İle Kazanılabilir?
Trakya Üniversitesi
Mobil Teknolojileri bölümü son 3 yılda aşağıdaki netleri ve puanları alan öğrencileri kabul etmiştir, bu değerler bölüme son sırada giren öğrencilerin değerleridir, dolayısı ile en az bu net deeğrlerine sahipseniz bu bölümü kazanabilirsiniz. Örta öğretim puanınız az ise daha çok tyt ve ayt neti fazla ise daha az net ile de girebilirsiniz, tamamen o sene yapılan öğrenci terciherine göre bu değişebilmektedir, fakat fikir verme açısından bu değerler önemlidir.
| Yıl |
ÖBP (Katsayı) |
Taban Puan |
TYT Net |
AYT Net |
| 2025 |
351.898 (0.18) |
283.200540 |
25.75 |
0 |
| 2024 |
350.032 (0.18) |
284.710410 |
26.25 |
0 |
| 2023 |
330.75 (0.18) |
279.627820 |
26.50 |
0 |
26 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?27 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?27 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?Diğer Üniversitelerin Mobil Teknolojileri Bölümleri İçin Gereken Net bilgilerini öğrenmek için ise
Mobil Teknolojileri Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? bağlatısına tıklayınız
Trakya Üniversitesi Mobil Teknolojileri Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?