-
Üniversite Tercihi
-
Üniversiteler
-
Marmara Üniversitesi
-
Moda Tasarımı
Marmara Üniversitesi Moda Tasarımı Öğrenim Süresi 2 yıl olan ve 350,35284 TYT Puanı ile öğrenci kabul etmiştir. Moda Tasarımı Programı TYT Puan Türünde Son Üniversite Sınavında En Düşük 350,35284 TYT Puanı ve En Yüksek 427,89972 TYT Puanı ile Öğrenci kabul etmiştir.
| Bölüm Adı | : | Moda Tasarımı |
| ÖSYM Program Kodu | : | 107250516 |
| Üniversite Adı | : | Marmara Üniversitesi |
| Bulunduğu İl | : | İstanbul |
| Fakülte / MYO | : | TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU |
| Üniversite Türü | : | Devlet Üniversitesi |
| Puan Türü | : | TYT |
| Öğrenim Süresi | : | 2 |
| En Küçük Puan (2026 Yılı) | : |
350,35284 |
| En Yüksek Puan (2026 Yılı) | : |
427,89972 |
| Başarı Sırası (2026 Yılı) | : |
409870 |
| Genel Kontenjan (2026 Yılı) | : | 45 |
| Okul Birincisi Kontenjanı (2026 Yılı) | : | 2 |
| Yeni Kontenjan Sayıları 2026 Yılı İçin |
| Yeni Genel Kontenjan | : | 45 |
| Yeni Okul Birincisi Kontenjanı | : | 2 |
Yıllara Göre Başarı Sırası ve Taban Puanları Ne Kadardır?
2026 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
350.35284
2026 Yılı Taban Puanı
-
409870
2026 Yılı Başarı Sırası
-
2026 Yılı Kontenjanı
2025 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
346.15631
2025 Yılı Taban Puanı
-
423260
2025 Yılı Başarı Sırası
-
2025 Yılı Kontenjanı
2024 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
342.75754
2024 Yılı Taban Puanı
-
460612
2024 Yılı Başarı Sırası
-
2024 Yılı Kontenjanı
2023 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
345.47368
2023 Yılı Taban Puanı
-
455398
2023 Yılı Başarı Sırası
-
2023 Yılı Kontenjanı
Diğer
Moda Tasarımı Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Marmara Üniversitesi Moda Tasarımı Başarı Sırası ve Taban Puanı Değişim Grafikleri
Marmara Üniversitesi Moda Tasarımı bölümü sıralamaları ve taban puanlarını yıllara göre değişim grafiklerini aşağıdan görebilirsiniz. Başarı sırasının düşüyor olması daha başarılı öğrencilerin bölümü tercih ettiklerini göstermektedir.
Marmara Üniversitesi Moda Tasarımı Kaç TYT ve AYT Neti İle Kazanılabilir?
Marmara Üniversitesi
Moda Tasarımı bölümü son 3 yılda aşağıdaki netleri ve puanları alan öğrencileri kabul etmiştir, bu değerler bölüme son sırada giren öğrencilerin değerleridir, dolayısı ile en az bu net deeğrlerine sahipseniz bu bölümü kazanabilirsiniz. Örta öğretim puanınız az ise daha çok tyt ve ayt neti fazla ise daha az net ile de girebilirsiniz, tamamen o sene yapılan öğrenci terciherine göre bu değişebilmektedir, fakat fikir verme açısından bu değerler önemlidir.
| Yıl |
ÖBP (Katsayı) |
Taban Puan |
TYT Net |
AYT Net |
| 2025 |
385.6 (0.12) |
346.156310 |
52.00 |
0 |
| 2024 |
378.85 (0.12) |
342.757540 |
52.00 |
0 |
| 2023 |
377 (0.12) |
345.473680 |
53.50 |
0 |
53 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?53 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?54 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?Diğer Üniversitelerin Moda Tasarımı Bölümleri İçin Gereken Net bilgilerini öğrenmek için ise
Moda Tasarımı Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? bağlatısına tıklayınız
Marmara Üniversitesi Moda Tasarımı Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?