-
Üniversite Tercihi
-
Üniversiteler
-
Kastamonu Üniversitesi
-
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği
Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Öğrenim Süresi 4 yıl olan ve 301,64670 SÖZ Puanı ile öğrenci kabul etmiştir. Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programı SÖZ Puan Türünde Son Üniversite Sınavında En Düşük 301,64670 SÖZ Puanı ve En Yüksek 368,27575 SÖZ Puanı ile Öğrenci kabul etmiştir.
| Bölüm Adı | : | Sosyal Bilgiler Öğretmenliği |
| ÖSYM Program Kodu | : | 106410051 |
| Üniversite Adı | : | Kastamonu Üniversitesi |
| Bulunduğu İl | : | Kastamonu |
| Fakülte / MYO | : | Eğitim Fakültesi |
| Üniversite Türü | : | Devlet Üniversitesi |
| Puan Türü | : | SÖZ |
| Öğrenim Süresi | : | 4 |
| En Küçük Puan (2025 Yılı) | : |
301,64670 |
| En Yüksek Puan (2025 Yılı) | : |
368,27575 |
| Başarı Sırası (2025 Yılı) | : |
235476 |
| Genel Kontenjan (2025 Yılı) | : | 40 |
| Okul Birincisi Kontenjanı (2025 Yılı) | : | 1 |
| Yeni Kontenjan Sayıları 2026 Yılı İçin |
| Yeni Genel Kontenjan | : | 40 |
| Yeni Okul Birincisi Kontenjanı | : | 1 |
Yıllara Göre Başarı Sırası ve Taban Puanları Ne Kadardır?
2026 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
301.64670
2026 Yılı Taban Puanı
-
235476
2026 Yılı Başarı Sırası
-
2026 Yılı Kontenjanı
2025 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
301.64670
2025 Yılı Taban Puanı
-
235476
2025 Yılı Başarı Sırası
-
2025 Yılı Kontenjanı
2024 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
345.56868
2024 Yılı Taban Puanı
-
155452
2024 Yılı Başarı Sırası
-
2024 Yılı Kontenjanı
2023 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
347.00590
2023 Yılı Taban Puanı
-
119251
2023 Yılı Başarı Sırası
-
2023 Yılı Kontenjanı
Diğer
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Başarı Sırası ve Taban Puanı Değişim Grafikleri
Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü sıralamaları ve taban puanlarını yıllara göre değişim grafiklerini aşağıdan görebilirsiniz. Başarı sırasının düşüyor olması daha başarılı öğrencilerin bölümü tercih ettiklerini göstermektedir.
Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Kaç TYT ve AYT Neti İle Kazanılabilir?
Kastamonu Üniversitesi
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü son 3 yılda aşağıdaki netleri ve puanları alan öğrencileri kabul etmiştir, bu değerler bölüme son sırada giren öğrencilerin değerleridir, dolayısı ile en az bu net deeğrlerine sahipseniz bu bölümü kazanabilirsiniz. Örta öğretim puanınız az ise daha çok tyt ve ayt neti fazla ise daha az net ile de girebilirsiniz, tamamen o sene yapılan öğrenci terciherine göre bu değişebilmektedir, fakat fikir verme açısından bu değerler önemlidir.
| Yıl |
ÖBP (Katsayı) |
Taban Puan |
TYT Net |
AYT Net |
| 2025 |
360.167 (0.12) |
301.646700 |
36.75 |
30.00 |
| 2024 |
425.91 (0.12) |
345.568680 |
31.25 |
41.25 |
| 2023 |
350.158 (0.12) |
347.005900 |
36.50 |
43.00 |
37 TYT 31 AYT Net Sözel Hangi Bölümler Kazanılabilir?32 TYT 42 AYT Net Sözel Hangi Bölümler Kazanılabilir?37 TYT 44 AYT Net Sözel Hangi Bölümler Kazanılabilir?Diğer Üniversitelerin Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümleri İçin Gereken Net bilgilerini öğrenmek için ise
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? bağlatısına tıklayınız
Kastamonu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?