-
Üniversite Tercihi
-
Üniversiteler
-
Afyon Kocatepe Üniversitesi
-
Elektronik Teknolojisi
Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Öğrenim Süresi 2 yıl olan ve 297,73214 TYT Puanı ile öğrenci kabul etmiştir. Elektronik Teknolojisi Programı TYT Puan Türünde Son Üniversite Sınavında En Düşük 297,73214 TYT Puanı ve En Yüksek 369,66536 TYT Puanı ile Öğrenci kabul etmiştir.
| Bölüm Adı | : | Elektronik Teknolojisi |
| ÖSYM Program Kodu | : | 100451506 |
| Üniversite Adı | : | Afyon Kocatepe Üniversitesi |
| Bulunduğu İl | : | Afyonkarahisar |
| Fakülte / MYO | : | AFYON MESLEK YÜKSEKOKULU |
| Üniversite Türü | : | Devlet Üniversitesi |
| Puan Türü | : | TYT |
| Öğrenim Süresi | : | 2 |
| En Küçük Puan (2026 Yılı) | : |
297,73214 |
| En Yüksek Puan (2026 Yılı) | : |
369,66536 |
| Başarı Sırası (2026 Yılı) | : |
869404 |
| Genel Kontenjan (2026 Yılı) | : | 35 |
| Okul Birincisi Kontenjanı (2026 Yılı) | : | 1 |
| 34 Yaş Üstü Kadın Kontenjanı (2026 Yılı) | : | 1 |
| Yeni Kontenjan Sayıları 2026 Yılı İçin |
| Yeni Genel Kontenjan | : | 35 |
| Yeni Okul Birincisi Kontenjanı | : | 1 |
| 34 Yaş Üstü Kadın Kontenjanı | : | 1 |
Yıllara Göre Başarı Sırası ve Taban Puanları Ne Kadardır?
2026 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
297.73214
2026 Yılı Taban Puanı
-
869404
2026 Yılı Başarı Sırası
-
2026 Yılı Kontenjanı
2025 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
294.55005
2025 Yılı Taban Puanı
-
918201
2025 Yılı Başarı Sırası
-
2025 Yılı Kontenjanı
2024 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
279.35679
2024 Yılı Taban Puanı
-
1170239
2024 Yılı Başarı Sırası
-
2024 Yılı Kontenjanı
2023 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
265.96364
2023 Yılı Taban Puanı
-
1352939
2023 Yılı Başarı Sırası
-
2023 Yılı Kontenjanı
Diğer
Elektronik Teknolojisi Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Başarı Sırası ve Taban Puanı Değişim Grafikleri
Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektronik Teknolojisi bölümü sıralamaları ve taban puanlarını yıllara göre değişim grafiklerini aşağıdan görebilirsiniz. Başarı sırasının düşüyor olması daha başarılı öğrencilerin bölümü tercih ettiklerini göstermektedir.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Kaç TYT ve AYT Neti İle Kazanılabilir?
Afyon Kocatepe Üniversitesi
Elektronik Teknolojisi bölümü son 3 yılda aşağıdaki netleri ve puanları alan öğrencileri kabul etmiştir, bu değerler bölüme son sırada giren öğrencilerin değerleridir, dolayısı ile en az bu net deeğrlerine sahipseniz bu bölümü kazanabilirsiniz. Örta öğretim puanınız az ise daha çok tyt ve ayt neti fazla ise daha az net ile de girebilirsiniz, tamamen o sene yapılan öğrenci terciherine göre bu değişebilmektedir, fakat fikir verme açısından bu değerler önemlidir.
| Yıl |
ÖBP (Katsayı) |
Taban Puan |
TYT Net |
AYT Net |
| 2025 |
388.97 (0.18) |
294.550050 |
27.50 |
0 |
| 2024 |
376.968 (0.18) |
279.356790 |
22.75 |
0 |
| 2023 |
408.378 (0.12) |
265.963640 |
25.50 |
0 |
28 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?23 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?26 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?Diğer Üniversitelerin Elektronik Teknolojisi Bölümleri İçin Gereken Net bilgilerini öğrenmek için ise
Elektronik Teknolojisi Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? bağlatısına tıklayınız
Afyon Kocatepe Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?