-
Üniversite Tercihi
-
Üniversiteler
-
Manisa Celal Bayar Üniversitesi
-
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Öğrenim Süresi 2 yıl olan ve 354,91144 TYT Puanı ile öğrenci kabul etmiştir. Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı TYT Puan Türünde Son Üniversite Sınavında En Düşük 354,91144 TYT Puanı ve En Yüksek 389,44363 TYT Puanı ile Öğrenci kabul etmiştir.
| Bölüm Adı | : | Tıbbi Görüntüleme Teknikleri |
| ÖSYM Program Kodu | : | 102550961 |
| Üniversite Adı | : | Manisa Celal Bayar Üniversitesi |
| Bulunduğu İl | : | |
| Fakülte / MYO | : | Manisa Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu |
| Üniversite Türü | : | Devlet Üniversitesi |
| Puan Türü | : | TYT |
| Öğrenim Süresi | : | 2 |
| En Küçük Puan (2025 Yılı) | : |
354,91144 |
| En Yüksek Puan (2025 Yılı) | : |
389,44363 |
| Başarı Sırası (2025 Yılı) | : |
367555 |
| Genel Kontenjan (2025 Yılı) | : | 40 |
| Okul Birincisi Kontenjanı (2025 Yılı) | : | 1 |
| 34 Yaş Üstü Kadın Kontenjanı (2025 Yılı) | : | 1 |
| Yeni Kontenjan Sayıları 2026 Yılı İçin |
| Yeni Genel Kontenjan | : | 40 |
| Yeni Okul Birincisi Kontenjanı | : | 1 |
| 34 Yaş Üstü Kadın Kontenjanı | : | 1 |
Yıllara Göre Başarı Sırası ve Taban Puanları Ne Kadardır?
2026 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
354.91144
2026 Yılı Taban Puanı
-
367555
2026 Yılı Başarı Sırası
-
2026 Yılı Kontenjanı
2025 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
354.91144
2025 Yılı Taban Puanı
-
367555
2025 Yılı Başarı Sırası
-
2025 Yılı Kontenjanı
2024 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
341.15283
2024 Yılı Taban Puanı
-
472192
2024 Yılı Başarı Sırası
-
2024 Yılı Kontenjanı
2023 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
333.16709
2023 Yılı Taban Puanı
-
548984
2023 Yılı Başarı Sırası
-
2023 Yılı Kontenjanı
Diğer
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Başarı Sırası ve Taban Puanı Değişim Grafikleri
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümü sıralamaları ve taban puanlarını yıllara göre değişim grafiklerini aşağıdan görebilirsiniz. Başarı sırasının düşüyor olması daha başarılı öğrencilerin bölümü tercih ettiklerini göstermektedir.
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Kaç TYT ve AYT Neti İle Kazanılabilir?
Manisa Celal Bayar Üniversitesi
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümü son 3 yılda aşağıdaki netleri ve puanları alan öğrencileri kabul etmiştir, bu değerler bölüme son sırada giren öğrencilerin değerleridir, dolayısı ile en az bu net deeğrlerine sahipseniz bu bölümü kazanabilirsiniz. Örta öğretim puanınız az ise daha çok tyt ve ayt neti fazla ise daha az net ile de girebilirsiniz, tamamen o sene yapılan öğrenci terciherine göre bu değişebilmektedir, fakat fikir verme açısından bu değerler önemlidir.
| Yıl |
ÖBP (Katsayı) |
Taban Puan |
TYT Net |
AYT Net |
| 2025 |
472.578 (0.12) |
354.911440 |
52.75 |
0 |
| 2024 |
403.379 (0.12) |
341.152830 |
50.25 |
0 |
| 2023 |
402.607 (0.12) |
333.167090 |
48.00 |
0 |
53 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?51 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?49 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?Diğer Üniversitelerin Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümleri İçin Gereken Net bilgilerini öğrenmek için ise
Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? bağlatısına tıklayınız
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?