-
Üniversite Tercihi
-
Üniversiteler
-
Iğdır Üniversitesi
-
Spor Yöneticiliği
Iğdır Üniversitesi Spor Yöneticiliği Öğrenim Süresi 4 yıl olan ve 222,28592 EA Puanı ile öğrenci kabul etmiştir. Spor Yöneticiliği Programı EA Puan Türünde Son Üniversite Sınavında En Düşük 222,28592 EA Puanı ve En Yüksek 309,88564 EA Puanı ile Öğrenci kabul etmiştir.
| Bölüm Adı | : | Spor Yöneticiliği |
| ÖSYM Program Kodu | : | 105290068 |
| Üniversite Adı | : | Iğdır Üniversitesi |
| Bulunduğu İl | : | Iğdır |
| Fakülte / MYO | : | Spor Bilimleri Fakültesi |
| Üniversite Türü | : | Devlet Üniversitesi |
| Puan Türü | : | EA |
| Öğrenim Süresi | : | 4 |
| En Küçük Puan (2025 Yılı) | : |
222,28592 |
| En Yüksek Puan (2025 Yılı) | : |
309,88564 |
| Başarı Sırası (2025 Yılı) | : |
1131263 |
| Genel Kontenjan (2025 Yılı) | : | 55 |
| Okul Birincisi Kontenjanı (2025 Yılı) | : | 2 |
| 34 Yaş Üstü Kadın Kontenjanı (2025 Yılı) | : | 2 |
| Yeni Kontenjan Sayıları 2026 Yılı İçin |
| Yeni Genel Kontenjan | : | 55 |
| Yeni Okul Birincisi Kontenjanı | : | 2 |
Yıllara Göre Başarı Sırası ve Taban Puanları Ne Kadardır?
2025 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
222.28592
2025 Yılı Taban Puanı
-
1131263
2025 Yılı Başarı Sırası
-
2025 Yılı Kontenjanı
2024 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
227.24386
2024 Yılı Taban Puanı
-
1143698
2024 Yılı Başarı Sırası
-
2024 Yılı Kontenjanı
2023 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
232.67569
2023 Yılı Taban Puanı
-
1108100
2023 Yılı Başarı Sırası
-
2023 Yılı Kontenjanı
Diğer
Spor Yöneticiliği Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Iğdır Üniversitesi Spor Yöneticiliği Başarı Sırası ve Taban Puanı Değişim Grafikleri
Iğdır Üniversitesi Spor Yöneticiliği bölümü sıralamaları ve taban puanlarını yıllara göre değişim grafiklerini aşağıdan görebilirsiniz. Başarı sırasının düşüyor olması daha başarılı öğrencilerin bölümü tercih ettiklerini göstermektedir.
Iğdır Üniversitesi Spor Yöneticiliği Kaç TYT ve AYT Neti İle Kazanılabilir?
Iğdır Üniversitesi
Spor Yöneticiliği bölümü son 3 yılda aşağıdaki netleri ve puanları alan öğrencileri kabul etmiştir, bu değerler bölüme son sırada giren öğrencilerin değerleridir, dolayısı ile en az bu net deeğrlerine sahipseniz bu bölümü kazanabilirsiniz. Örta öğretim puanınız az ise daha çok tyt ve ayt neti fazla ise daha az net ile de girebilirsiniz, tamamen o sene yapılan öğrenci terciherine göre bu değişebilmektedir, fakat fikir verme açısından bu değerler önemlidir.
| Yıl |
ÖBP (Katsayı) |
Taban Puan |
TYT Net |
AYT Net |
| 2025 |
297.45 (0.12) |
222.285920 |
32.00 |
6.25 |
| 2024 |
391.975 (0.12) |
227.243860 |
17.75 |
10.75 |
| 2023 |
320.544 (0.12) |
232.675690 |
35.00 |
7.50 |
33 TYT 7 AYT Net Eşit Ağırlık Hangi Bölümler Kazanılabilir?18 TYT 11 AYT Net Eşit Ağırlık Hangi Bölümler Kazanılabilir?36 TYT 8 AYT Net Eşit Ağırlık Hangi Bölümler Kazanılabilir?Diğer Üniversitelerin Spor Yöneticiliği Bölümleri İçin Gereken Net bilgilerini öğrenmek için ise
Spor Yöneticiliği Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? bağlatısına tıklayınız
Iğdır Üniversitesi Spor Yöneticiliği Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?