-
Üniversite Tercihi
-
Üniversiteler
-
Dokuz Eylül Üniversitesi
-
Bilgisayar Bilimleri
Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Öğrenim Süresi 4 yıl olan ve 381,66234 SAY Puanı ile öğrenci kabul etmiştir. Bilgisayar Bilimleri Programı SAY Puan Türünde Son Üniversite Sınavında En Düşük 381,66234 SAY Puanı ve En Yüksek 422,93431 SAY Puanı ile Öğrenci kabul etmiştir.
| Bölüm Adı | : | Bilgisayar Bilimleri |
| ÖSYM Program Kodu | : | 103110636 |
| Üniversite Adı | : | Dokuz Eylül Üniversitesi |
| Bulunduğu İl | : | İzmir |
| Fakülte / MYO | : | Fen Fakültesi |
| Üniversite Türü | : | Devlet Üniversitesi |
| Puan Türü | : | SAY |
| Öğrenim Süresi | : | 4 |
| En Küçük Puan (2025 Yılı) | : |
381,66234 |
| En Yüksek Puan (2025 Yılı) | : |
422,93431 |
| Başarı Sırası (2025 Yılı) | : |
122670 |
| Genel Kontenjan (2025 Yılı) | : | 65 |
| Okul Birincisi Kontenjanı (2025 Yılı) | : | 2 |
| Yeni Kontenjan Sayıları 2026 Yılı İçin |
| Yeni Genel Kontenjan | : | 65 |
| Yeni Okul Birincisi Kontenjanı | : | 2 |
Yıllara Göre Başarı Sırası ve Taban Puanları Ne Kadardır?
2026 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
381.66234
2026 Yılı Taban Puanı
-
122670
2026 Yılı Başarı Sırası
-
2026 Yılı Kontenjanı
2025 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
381.66234
2025 Yılı Taban Puanı
-
122670
2025 Yılı Başarı Sırası
-
2025 Yılı Kontenjanı
2024 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
384.51562
2024 Yılı Taban Puanı
-
99785
2024 Yılı Başarı Sırası
-
2024 Yılı Kontenjanı
2023 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
421.84220
2023 Yılı Taban Puanı
-
85718
2023 Yılı Başarı Sırası
-
2023 Yılı Kontenjanı
Diğer
Bilgisayar Bilimleri Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Başarı Sırası ve Taban Puanı Değişim Grafikleri
Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümü sıralamaları ve taban puanlarını yıllara göre değişim grafiklerini aşağıdan görebilirsiniz. Başarı sırasının düşüyor olması daha başarılı öğrencilerin bölümü tercih ettiklerini göstermektedir.
Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Kaç TYT ve AYT Neti İle Kazanılabilir?
Dokuz Eylül Üniversitesi
Bilgisayar Bilimleri bölümü son 3 yılda aşağıdaki netleri ve puanları alan öğrencileri kabul etmiştir, bu değerler bölüme son sırada giren öğrencilerin değerleridir, dolayısı ile en az bu net deeğrlerine sahipseniz bu bölümü kazanabilirsiniz. Örta öğretim puanınız az ise daha çok tyt ve ayt neti fazla ise daha az net ile de girebilirsiniz, tamamen o sene yapılan öğrenci terciherine göre bu değişebilmektedir, fakat fikir verme açısından bu değerler önemlidir.
| Yıl |
ÖBP (Katsayı) |
Taban Puan |
TYT Net |
AYT Net |
| 2025 |
487.269 (0.12) |
381.662340 |
61.25 |
41.75 |
| 2024 |
442.508 (0.12) |
384.515620 |
84.00 |
35.00 |
| 2023 |
439.029 (0.12) |
421.842200 |
85.50 |
48.50 |
62 TYT 42 AYT Net Sayısal Hangi Bölümler Kazanılabilir?85 TYT 36 AYT Net Sayısal Hangi Bölümler Kazanılabilir?86 TYT 49 AYT Net Sayısal Hangi Bölümler Kazanılabilir?Diğer Üniversitelerin Bilgisayar Bilimleri Bölümleri İçin Gereken Net bilgilerini öğrenmek için ise
Bilgisayar Bilimleri Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? bağlatısına tıklayınız
Dokuz Eylül Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?