-
Üniversite Tercihi
-
Üniversiteler
-
Ardahan Üniversitesi
-
Sahne Işık ve Ses Teknolojileri
Ardahan Üniversitesi Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Öğrenim Süresi 2 yıl olan ve 242,83795 TYT Puanı ile öğrenci kabul etmiştir. Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Programı TYT Puan Türünde Son Üniversite Sınavında En Düşük 242,83795 TYT Puanı ve En Yüksek 304,86220 TYT Puanı ile Öğrenci kabul etmiştir.
| Bölüm Adı | : | Sahne Işık ve Ses Teknolojileri |
| ÖSYM Program Kodu | : | 101290212 |
| Üniversite Adı | : | Ardahan Üniversitesi |
| Bulunduğu İl | : | Ardahan |
| Fakülte / MYO | : | SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU |
| Üniversite Türü | : | Devlet Üniversitesi |
| Puan Türü | : | TYT |
| Öğrenim Süresi | : | 2 |
| En Küçük Puan (2026 Yılı) | : |
242,83795 |
| En Yüksek Puan (2026 Yılı) | : |
304,86220 |
| Başarı Sırası (2026 Yılı) | : |
1601431 |
| Genel Kontenjan (2026 Yılı) | : | 25 |
| Okul Birincisi Kontenjanı (2026 Yılı) | : | 1 |
| 34 Yaş Üstü Kadın Kontenjanı (2026 Yılı) | : | 1 |
| Yeni Kontenjan Sayıları 2026 Yılı İçin |
| Yeni Genel Kontenjan | : | 25 |
| Yeni Okul Birincisi Kontenjanı | : | 1 |
| 34 Yaş Üstü Kadın Kontenjanı | : | 1 |
Yıllara Göre Başarı Sırası ve Taban Puanları Ne Kadardır?
2026 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
242.83795
2026 Yılı Taban Puanı
-
1601431
2026 Yılı Başarı Sırası
-
2026 Yılı Kontenjanı
2025 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
237.38284
2025 Yılı Taban Puanı
-
1727965
2025 Yılı Başarı Sırası
-
2025 Yılı Kontenjanı
2024 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
230.95724
2024 Yılı Taban Puanı
-
1994177
2024 Yılı Başarı Sırası
-
2024 Yılı Kontenjanı
2023 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
234.78358
2023 Yılı Taban Puanı
-
1887764
2023 Yılı Başarı Sırası
-
2023 Yılı Kontenjanı
Diğer
Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Ardahan Üniversitesi Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Başarı Sırası ve Taban Puanı Değişim Grafikleri
Ardahan Üniversitesi Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü sıralamaları ve taban puanlarını yıllara göre değişim grafiklerini aşağıdan görebilirsiniz. Başarı sırasının düşüyor olması daha başarılı öğrencilerin bölümü tercih ettiklerini göstermektedir.
Ardahan Üniversitesi Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Kaç TYT ve AYT Neti İle Kazanılabilir?
Ardahan Üniversitesi
Sahne Işık ve Ses Teknolojileri bölümü son 3 yılda aşağıdaki netleri ve puanları alan öğrencileri kabul etmiştir, bu değerler bölüme son sırada giren öğrencilerin değerleridir, dolayısı ile en az bu net deeğrlerine sahipseniz bu bölümü kazanabilirsiniz. Örta öğretim puanınız az ise daha çok tyt ve ayt neti fazla ise daha az net ile de girebilirsiniz, tamamen o sene yapılan öğrenci terciherine göre bu değişebilmektedir, fakat fikir verme açısından bu değerler önemlidir.
| Yıl |
ÖBP (Katsayı) |
Taban Puan |
TYT Net |
AYT Net |
| 2025 |
409.7 (0.12) |
237.382840 |
14.75 |
0 |
| 2024 |
327.5 (0.12) |
230.957240 |
16.00 |
0 |
| 2023 |
271.88 (0.12) |
234.783580 |
20.50 |
0 |
15 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?17 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?21 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?Diğer Üniversitelerin Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Bölümleri İçin Gereken Net bilgilerini öğrenmek için ise
Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? bağlatısına tıklayınız
Ardahan Üniversitesi Sahne Işık ve Ses Teknolojileri Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?