-
Üniversite Tercihi
-
Üniversiteler
-
Akdeniz Üniversitesi
-
İşletme Yönetimi
Akdeniz Üniversitesi İşletme Yönetimi Öğrenim Süresi 2 yıl olan ve 300,43378 TYT Puanı ile öğrenci kabul etmiştir. İşletme Yönetimi Programı TYT Puan Türünde Son Üniversite Sınavında En Düşük 300,43378 TYT Puanı ve En Yüksek 412,12762 TYT Puanı ile Öğrenci kabul etmiştir.
| Bölüm Adı | : | İşletme Yönetimi |
| ÖSYM Program Kodu | : | 100750956 |
| Üniversite Adı | : | Akdeniz Üniversitesi |
| Bulunduğu İl | : | Antalya |
| Fakülte / MYO | : | MANAVGAT MESLEK YÜKSEKOKULU |
| Üniversite Türü | : | Devlet Üniversitesi |
| Puan Türü | : | TYT |
| Öğrenim Süresi | : | 2 |
| En Küçük Puan (2026 Yılı) | : |
300,43378 |
| En Yüksek Puan (2026 Yılı) | : |
412,12762 |
| Başarı Sırası (2026 Yılı) | : |
838632 |
| Genel Kontenjan (2026 Yılı) | : | 35 |
| Okul Birincisi Kontenjanı (2026 Yılı) | : | 1 |
| Yeni Kontenjan Sayıları 2026 Yılı İçin |
| Yeni Genel Kontenjan | : | 35 |
| Yeni Okul Birincisi Kontenjanı | : | 1 |
Yıllara Göre Başarı Sırası ve Taban Puanları Ne Kadardır?
2026 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
300.43378
2026 Yılı Taban Puanı
-
838632
2026 Yılı Başarı Sırası
-
2026 Yılı Kontenjanı
2025 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
292.75133
2025 Yılı Taban Puanı
-
940858
2025 Yılı Başarı Sırası
-
2025 Yılı Kontenjanı
2024 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
270.16225
2024 Yılı Taban Puanı
-
1315880
2024 Yılı Başarı Sırası
-
2024 Yılı Kontenjanı
2023 Yılı Puan, Başarı Sırası
-
256.50102
2023 Yılı Taban Puanı
-
1504549
2023 Yılı Başarı Sırası
-
2023 Yılı Kontenjanı
Diğer
İşletme Yönetimi Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
Akdeniz Üniversitesi İşletme Yönetimi Başarı Sırası ve Taban Puanı Değişim Grafikleri
Akdeniz Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümü sıralamaları ve taban puanlarını yıllara göre değişim grafiklerini aşağıdan görebilirsiniz. Başarı sırasının düşüyor olması daha başarılı öğrencilerin bölümü tercih ettiklerini göstermektedir.
Akdeniz Üniversitesi İşletme Yönetimi Kaç TYT ve AYT Neti İle Kazanılabilir?
Akdeniz Üniversitesi
İşletme Yönetimi bölümü son 3 yılda aşağıdaki netleri ve puanları alan öğrencileri kabul etmiştir, bu değerler bölüme son sırada giren öğrencilerin değerleridir, dolayısı ile en az bu net deeğrlerine sahipseniz bu bölümü kazanabilirsiniz. Örta öğretim puanınız az ise daha çok tyt ve ayt neti fazla ise daha az net ile de girebilirsiniz, tamamen o sene yapılan öğrenci terciherine göre bu değişebilmektedir, fakat fikir verme açısından bu değerler önemlidir.
| Yıl |
ÖBP (Katsayı) |
Taban Puan |
TYT Net |
AYT Net |
| 2025 |
338 (0.12) |
292.751330 |
36.25 |
0 |
| 2024 |
301.711 (0.12) |
270.162250 |
30.50 |
0 |
| 2023 |
379.7 (0.18) |
256.501020 |
15.75 |
0 |
37 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?31 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?16 TYT Neti İle Hangi Bölümleri Kazanabilirim?Diğer Üniversitelerin İşletme Yönetimi Bölümleri İçin Gereken Net bilgilerini öğrenmek için ise
İşletme Yönetimi Kazanmak İçin Kaç Net Gerekir? bağlatısına tıklayınız
Akdeniz Üniversitesi İşletme Yönetimi Programı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?